Aktualności

SOPRANOWY ZAWRÓT GŁOWY

09 września 2023, Sobota

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Niedziela, 26 listopada, godz. 18:00

Bilety w cenie 30-50 zł w kasach Filharmonii oraz na https://www.bilety24.pl/koncert/1239-sopranowy-zawrot-glowy-95309?id=521224

„Sopranowy zawrót głowy” to już piąty koncert z cyklu „Paprocki in memoriam”, który organizowany jest jesienią w Filharmonii Narodowej w Warszawie dla upamiętnienia postaci wybitnego polskiego tenora okresu powojennego. 
Podczas tegorocznej edycji usłyszymy  najpiękniejsze arie i duety, zarówno z oper, jak i operetek dedykowane głosowi sopranowemu. 
Najlepsze polskie śpiewaczki operowe zabiorą nas w czarowną podróż przez świat bel canta. 
Obok cenionych i uwielbianych przez publiczność ostatnich trzech dekad – Iwony Hossy, Gabrieli Legun, Izabeli Matuły, Edyty Piaseckiej i Anny Simińskiej, wystąpi również debiutantka wyłoniona podczas III-go Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego, który odbędzie się w dniach 13-19 listopada w Bydgoszczy. 
Artystki zaśpiewają z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Narodowej pod batutą dyrektora muzycznego Opery Wrocławskiej, maestro Adama Banaszaka, a całość powiąże oprawą słowną znany aktor i prezenter telewizyjny Ziemowit Pędziwiatr.
Zapraszamy!


wróć do listy