Jest wychowanką Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach, gdzie ukończyła klasę fortepianu mgr. Andrzeja Domina. Naukę muzyki kontynuowała w Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewicz w Łodzi, w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego, oraz w klasie organów prof. Ireny Wisełki-Cieślar. Studia w Akademii Muzycznej w Łodzi ukończyła z wyróżnieniem. Katarzyna Sroka jest również absolwentką klasy fortepianu prof. Joanny Domańskiej w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych klawesynistów, takich jak: prof. Bob van Asperen, prof. Aline Zylberajch – Gester, prof. Mark Kroll, prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka, prof. Elżbieta Stefańska i prof. Marek Toporowski.
Jako klawesynistka współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską, orkiestrami kameralnymi i solistami. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych oraz koncertach w kraju i za granicą - Niemcy, Szwajcaria. Występuje też w roli pianisty akompaniatora z wieloma instrumentalistami i wokalistami.
Pracuje jako pedagog w ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, gdzie prowadzi zajęcia w klasie fortepianu i klawesynu oraz pełni funkcję wicedyrektora. Ma na swoim koncie sukcesy pedagogiczne. Jej uczniowie zdobywają liczne nagrody na przesłuchaniach i konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Pianista, pedagog, kompozytor. Urodzony na lubelszczyźnie rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku czternastu lat w wyniku fascynacji muzyką Fryderyka Chopina. Jest absolwentem OSM im. Karola Lipińskiego w Lublinie, gdzie kształcił się pod opieką prof. Tamary Bogdanowskiej oraz Akademii Muzycznej w Łodzi, do której uczęszczał jako student klasy fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Ponadto ukończył podyplomowe studium pieśni na UMFC-u w Warszawie.
Swoje umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach pianistycznych w Nałęczowie, Darmstadcie, Elblągu i Krakowie pracując po okiem wybitnych artystów takich jak Kevin Kenner, Paul Gulda, Leonid Tamulewicz.
Rafał Hołub jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych. Do ważniejszych osiągnięć należą : III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2002), nagroda chopinowska na VI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (2004), czy Grand Prix na XI Międzynarodowym Konkursie „Muzyka bez granic” w Druskiennikach na Litwie (2011). Był również finalistą V Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (2012).
Uczestniczył w wielu festiwalach min.: XXXVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, XI Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Floralia Muzyczne” w Warszawie, Festiwalu Pianistycznym „Homage to Arthur Rubinstein” w Łodzi, „Premii Filharmonii Łódzkiej”, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Słowo i Muzyka u Jezuitów” w Łodzi, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
Szczególne miejsce w życiu zawodowym artysty zajmuje praca z wokalistami. Występował na licznych konkursach wokalnych niejednokrotnie otrzymując dyplom dla wyróżniającego się pianisty-kameralisty. Jako pianista konkursowy uczestniczył w kilkunastu konkursach wokalnych w Kielcach, Busku-Zdroju oraz Czechowicach-Dziedzicach.
Rafał Hołub zajmuje się również aranżacją i kompozycją. W roku 2020 dokonał autorskiego opracowania polskich kolęd na głos i fortepian. Zbiór został wydany przez lubelskie wydawnictwo muzyczne Polihymnia.